Prečo vznikla táto stránka a čo ponúka?

Stretol som sa na jednej montáži s výrobkom Victron a zaujal ma svojim prevedením, vzhľadom. Tak som si posvietil na to, čo a kto je Victron. Zistil som celkom zaujímavé veci. K mojej spokojnosti som narazil na samé pozitívne veci a informácie.

Z prístrojov medzi obnoviteľnými zdrojmi energie je fakt záruka kvality . Veď, kto si môže dovoliť dať päťročnú záruku na solárny regulátor nabíjania ? Asi máloktorý výrobca .

Najviac ma prekvapilo, že už regulátor nabíjania za 86 € sa dá napojiť na počítač a nastaviť nabíjacie napätie, odporovacie a pripojovacie hranice na dc/ac spotrebiče, a to aj obmedziť prúd, ktorý tečie do batérie. A vrchol všetkého je prednastavenie výstupu s flexibilným ovládaním zátaže pre maximálne predlženie životnosti a kapacity batérií.

Flexibilite a variabilnosti použití sa medze nekladú a porucha preťažením je skoro nemožná.

Ďalší príklad je, že na menič napätia plný sínus 350W 12V som pripojil chladničku, ktorá ma pri štarte na sekundu spotrebu až 1kw. Menič napätia sa hodil do poruchy a po ručnom reštarte šiel veselo ďalej, samozrejme bez chladničky.

Široké spektrum výrobkov a hlavne kvalita, fotovoltaické panely na 12V aj 24V. záručný a po záručný servis je dnes podstatnejší, ako kúpiť niečo lacno a potom sa domáhať reklamácie a opravy.

A päťročná záruka je super.